Skuteczność antykoncepcji przy zmianie preparatu

Witam, mam takie pytanie. Moja dziewczyna brała wcześniej tabletki S... (brała wcześniej 4 opakowania) i wszystko było okej. Okres występował regularnie. Teraz zmieniła pigułki na Y... (schemat zażywania 24+4). (Była u lekarza i to on jej to przepisał). Po 7-dniowej przerwie zaczęła brać te nowe pigułki. Po 2 dniach brania tych tabletek doszło między nami do zbliżenia i doszedłem w mojej dziewczynie do końca. Tabletki brała regularnie o stałej porze. Chciałem jednak upewnić się, czy wszystko będzie dobrze i moja dziewczyna nie będzie w ciąży? I czy tabletki już w tym czasie działały? Bo wiem, że nawet podczas tej 7-dniowej przerwy moja dziewczyna była zabezpieczona. A jednak coś się boję, dlatego chciałem zapytać specjalisty. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podejrzewam, że Pana partnerka postępowała zgodnie z zaleceniami lekarza (które dał jej przy wypisywania nowego leku) i nie ma powodów do obaw. Skuteczność antykoncepcji powinna być w jej przypadku pełna (nie wydłużono 7-dniowej przerwy między opakowaniami).

Pozdrawiam!