Skuteczność dalszego odchudzania

Witam! Od października udało mi się zgubić 18kg, lecz końcowy efekt nie jest taki, jakiego oczekiwałam. Moje BMI jest w normie (23lata, 169cm, waga 63kg), lecz chciałabym być szczuplejsza. Na diecie jadłam ok. 1300kcal, piłam 2l wody ćwiczyłam 3 razy w tyg. Po świętach postanowiłam ponownie zacząć tę samą dietę, lecz do tego czasu nie zgubiłam ani grama. Chciałaby jeszcze zrzucić parę kg, a moja wymarzona waga to 56kg. Co muszę zmienić, by moje dalsze odchudzanie było skuteczne? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najkorzystniej dla Pani byłoby zwiększyć aktywność fizyczną i pozostać przy diecie 1200-1300kcal. Za 3 tygodnie powinno być widać efekt. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Zatrzymanie spadku wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Z pewnością nie zmniejsza Pani kaloryczności diety, bo i tak jest dość niska. Może Pani zwiększyć intensywność ćwiczeń, zmienić trening. Tak jak Pani pisze BMI jest w normie to może nie warto już tracić na wadze a wymodelować i wyrzeźbić ciało?

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk