Skuteczność diety i ćwiczeń podczas odchudzania

Co jest bardziej skuteczne przy odchudzaniu? Dieta czy ćwiczenia? Jakie? Pozdrawiam

Dzień dobry. Najlepsze efekty przynosi indywidualnie dopasowana dieta połączona z ćwiczeniami fizycznymi. Podstawa nowej piramidy racjonalnego żywienia, to ćwiczenia fizyczne. Zachęcam do korzystania z basenu, częstych spacerów, jazdy na rowerze oraz ćwiczeń gimnastycznych. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Chcąc zredukować wagę najlepszym rozwiązaniem jest połączyć dietę z ćwiczeniami. Żeby odpowiednio dobrać ćwiczenia i plan treningowy należałoby przeprowadzić dokładny wywiad.

Wszystko zależy od tego ile kg chce Pani schudnąć, czy choruje Pani na cokolwiek. Nie zawsze ćwiczenia są możliwe do wcielenia czy ze względu zdrowotnych czy choćby czasowych.
optymalnym rozwiązaniem jest połączenie ĆWICZEŃ+rozsądnej DIETY+odpowiedniej ilości PŁYNÓW.
Czasem wystarcza sama dieta+płyny. Czasem należy włączyć plan treningowy.
Idealnie byłoby gdyby była Pani na niskokalorycznej diecie, piła obojętne płyny tj.woda, zielona herbata oraz wcieliła aktywność na poziomie aerobowym 3x w tygodniu (minimum 45minut)

Witam, proces odchudzania jest procesem złożonym. Zarówno stosowanie odpowiedniej diety jak i ćwiczeń jest niezbędne do skutecznego chudnięcia. Dieta oraz ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie do osoby odchudzającej się. Ćwiczenia muszą być regularne, najlepiej zarówno arerobowe jak np. fitness, jak i siłowe. Dieta natomiast powinna prowadzić do zmiany nawyków żywieniowych, dzięki czemu nie będzie problemu z tzw. efektem yoyo. Pozdrawiam Poradnia dietetyczna DIETOSTRADA.

70% efektu zależy od diety, 30% od ćwiczeń. Najlepsze będą ćwiczenia aerobowe (szybszy spacer, bieżnia, rower, rowerek stacjonarny, orbitrek itp.). Najlepsze efekty da się osiągnąć ćwicząc 3-4 x w tygodniu, z tętnem wynoszącym u Pani 120-140.

Można odchudzać się na samej diecie, można też tylko ćwicząc. Ale dopiero połączeniu obu daje szybsze efekty, jędrniejsze i bardziej smukłe ciało.

Powodzenia!

Tak jak poprzednicy, połączenie diety i ćwiczeń jest najlepszym pomysłem. Musi Pani połączyć trening wzmacniający z aerobowym, to przyniesie najlepszy efekt, ciało sie ujędrni i wysmukli. Najlepiej zrobić to w jakimś klubie pod okiem osób znających się na tym. Powodzenia