Skuteczność diety norweskiej

Witam, Mam pytanie dotyczące diety: jaką skuteczność ma dieta norweska?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Dieta norweska jest dietą bardzo rygorystyczną i ograniczoną pod względem podaży składników odżywczych. Z uwagi na to oraz na swoją niską energetyczność, może prowadzić do niedożywienia i objawów niedoborów. Ponadto mimo utraty masy ciała, trzeba w jej przypadku liczyć się z efektem jo-jo co niweczy cały trud włożony w odchudzanie. Odradzam więc stosowanie diet alternatywnych i polecam wdrożenie zdrowego stylu życia poprzez przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania oraz regularną aktywność fizyczną.
pozdrawiam

Witam, dieta norweska jest kolejną niekonwencjonalną dietą. Być może wykazuje pewną skuteczność natomiast niestety jest to dieta która nie pokrywa zapotrzebowania na wszystkie składniki i co najważniejsze nie prowadzi do zmiany nawyków, a jest to jedyny sposób na zdrowe, skuteczne i trwałe odchudzanie.