Skuteczność Izotretynoiny w lekach

Witam. Mój lekarz stwierdził, że Izotretynoina najbardziej oczyszczona znajduje się w leku : Curacne. Czy jest to prawda ?

Leki muszą spełniać odpowiednie wymogi co do zanieczyszczeń, składu, szybkości uwalniania i innych. 'Czystość' substancji w odpowienikach jest podobna i rzadko prowadzi się badania, które ją porównują.
Mylne stwierdzenie co do czystości, może być wywołane substancjami dodatkowymi zastosowanymi do stworzenia odpowiednije postaci leku (tutaj kapsułek), niektórzy ludzie mogą źle reagować na jakiś konserwant, substancję wypełniającą czy inne, które stosuje tylko jeden z producentów leków z daną substancją czynną.