Skuteczność margaryny obniżającej cholesterol

mój cholesterol wysoki 7,5 postanowiłam go obniżyć kupiłam margaryne flore actiw pisze ze obniża cholesterol przez miesiac jadłam 3 kromki dziennie z ta margaryną ,zrobiłam ponownie badanie cholesterolu aby zobaczyc rezulataty stosowania , i byłam w szoku cholesterol wzrósł prawie na 8, 9 dlaczego ? niby ta margaryna obniza go zawiera sterole ja kobieta 31 l.otyła , pcos, zab.horm, , potem zaczełam jesc duzo jablek pic zioła i sie obnizył na 7,4 juz odrzucilam ta niby cudona margaryne,

Produkty tego typu to jedynie marketing. Nic więcej. Najważniejsze w poprawie zdrowia są: właściwa dieta oraz ruch. Żadna margaryna nie obniży cholesterolu, jeśli nasze żywienie będzie źle zbilansowane. Szkoda pieniędzy. Lepiej zainwestować w dobrej jakości masło - produkt naturalny, lekkostrawny i łatwo przyswajalny. Poza tym bogaty w naturalną witaminę A i lecytynę. Masło spożywane na surowo nie podwyższa poziomu cholesterolu ze względu na zawartą w nim lizynę, która świetnie przetrawia ten cholesterol. Pozdrawiam. Ewelina Wieczorek, www.epicentrumzdrowia.pl

Witam!
Istotna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna oraz konsultacja z lekarzem. Wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu ma spożywanie produktów tj. oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), ryby morskie, produkty bogate w błonnik (ciemne pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, warzywa, owoce). Dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników.

Po więcej porad i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Mgr Ewa Tomczyk Dietetyk, Wrocław

Witam,

proszę nie wyciągać pochopnych wniosków po stosowaniu przez Panią margaryny ze sterolami roślinnymi. Z doświadczenia wiem, że wraz z optymalnie skomponowaną dietą jest ona w stanie obniżyć stężenie cholesterolu o 30% w okresie 3 miesięcy.
Same sterole nie zadziałają, ponieważ to błonnik pokarmowy w największym stopniu obniża stężenie cholesterolu. Sterole ograniczają tylko jego wchłanianie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za poprawę Pani parametrów!

Pozdrawiam