Skuteczność prezerwatywy a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie, ostatnio 23 stycznia (12 dzień cyklu - cykle z reguły regularne) doszło do stosunku, zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, nie pękła, nie zsunęła się, a do wytrysku nie doszło. Czy jakieś prawdopodobieństwo istnieje, że mogło dojść do zapłodnienia? Strasznie się boję, martwię i chyba za mocno panikuję. Jutro mam mieć miesiączkę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prezerwatywa jest dosyć skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Prawidłowo stosowana, dobrej jakości osiąga skuteczność około 96%. Jeśli podczas stosunku nie doszło do jej uszkodzenia lub zsunięcia, to ryzyko ciąży jest małe. Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!