Skuteczność stosowania błonnika

Witam chciałem się dowiedzieć czy stosowanie blonnika beta jest naprawdę skuteczne w czyszczeniu jelit czy tylko to taki chwyt marketingowy?

Witam serdecznie,

Błonnik Beta jest produktem naturalnym a jego skuteczność jest potwierdzona badaniami. Jednak nie musi Pan sięgać po tego typu suplementy w celu dostarczenia organizmowi błonnika. Błonnik znajduje się w produktach zbożowych z pełnego przemiału, otrębach, warzywach, roślinach strączkowych, orzechach i nasionach np dyni, słonecznika, sezamu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, błonnik sam w sobie jest bardzo wartościowy i zdecydowanie warto go stosować. Poprawia perystaltykę jelit, oczyszcza, pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości. Jednak nasiona babki płesznik i babki jajowatej można bez problemu kupić w sklepach zielarskich po dużo niższych cenach jak błonnik witalny, czy beta. Dodatkowo błonnik może pani dostarczyć bez problemu z diety - jeśli je pani dużo produktów pełnoziarnistych (chleb, makarony, ryże, płatki owsiane), warzyw, owoców, otrębów to błonnika w diecie jest wystarczająco i nie ma potrzeby jego dodatkowej suplementacji.

Błonnik reguluje prace jelit i jak najbardziej jest skuteczny. Ale mowa tu tylko o błonniku pochodzącym z pożywienia - pełnoziarnistego pieczywa,płatków, kasz, makaronów oraz warzyw i owoców. Błonnik w tabletkach zaś to jedynie chwyt marketingowy i nie warto go brac.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, każdy błonnik wspomaga pracę jelit i przyśpiesza perystaltykę. Nie spotkałam się z określeniem błonnik beta.