Skuteczność stosowania leków z grupy SSRI i Promolan

Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć które leki są bezpieczniejsze czy leki z grupy ssri czy pramolan. Czy mitem jest że pramolan uszkadza serce? chodzi mi głównie o jak najszybsze uspokojenie jak również zmniejszenie uczucia lęku. czy można wypic piwo podczas kuracji ..ile ewentualnie utrzymuje sie lek w organizmie aby móc bezpiecznie wypić na sylwestra. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, pramolan może wpływać negatywnie na serce dlatego musi być bardzo ostrożnie stosowany i na pewno nie z alkoholem. Zalecam przy długotrwałym stosowaniu nie spożywać alkoholu. Wydalanie leku trwa około doby. Pozdrawiam.