Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam, również uważam że zdrowe odżywianie odbywa się bez stosowania wszelkich suplementów.

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Dzień dobry, Z pełną odpowiedzialnością zapewniam Panią, że suplementy diety wspomagające odchudzanie są na dłuższą metę nieskuteczne, rozregulowują metabolizm, niektóre mają działanie uzależniające. Nie istnieje preparat odchudzający, którego skuteczność i bezpieczeństwo zostało rzetelnie i naukowo udowodnione. Zapewniam Panią, że gdyby ThermaCuts czy AcaiBerry miały faktyczne działanie odchudzające, Amerykanie (bo to suplementy stworzone na rynek amerykański) byliby najszczuplejszym narodem na świecie. Zachęcam serdecznie do spożytkowania pieniędzy na jakąś przyjemność dla siebie zamiast zakup tych niedziałających specyfików. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!

0

witam suplementy to takie preparaty, które z definicji mają niewielki wpływ na nasz organizm; nie są poddawane badaniom klinicznym, ich skład to jedynie deklaracja producenta nie poparta badaniami; nic nie zastąpi dobrze skomponowanej diety! jedząc nieprawidłowo i spożywając suplementy i tak nie osiągniemy pożądanego efektu spadku wagi; moim zdaniem jedyne na co wpływają suplementy - to nasza psychika, sposób myślenia, a im droższe tabletki- tym bardziej zaczynamy się ograniczać w jedzeniu pozdrawiam

0

Dzień dobry! Nie mogę się wypowiedzieć, który specyfik jest lepszy ponieważ nigdy ich nie stosowałam. Proszę się zastanowić czy są one Pani potrzebne. Jeżeli chce Pani schudnąć to stosując podstawy zdrowego żywienia już można w krótkim czasie uzyskać efekty. Odchudzanie nie jest takie trudne, wymaga natomiast "rozsądnych wyborów na talerzu" i systematyczności. Pozdrawiam!

Specjalistka psychodietetyki. Prowadzi gabinet w Białymstoku.
0

Witam serdecznie,

Nie polecam suplementów diety a raczej zdrową i dobrze zbilansowaną dietę plus aktywność fizyczną a z pewnością uzyska Pani zamierzony efekt.

Musi Pani skupić się na pełnowartościowej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Nie inwestuje Pani w żadne tabletki tylko wprowadzi zdrowe nawyki żywieniowe: Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację tel 506225670 Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy