Skuteczność suplementów diety wspomagających potencję

Jak wygląda skuteczność suplementów diety, np. ProMen? Z opinii wynika, że są dość skuteczne nie tylko w przypadku niskiej jakości nasienia, ale dobrze też wpływają na pracę całego organizmu. Macie jakieś doświadczenia?

Dzień dobry!

Suplementy diety dostępne bez recepty mają jedynie dobry marketing, ale są nieskuteczne. Nie leczą zaburzeń erekcji czy spadku libido ani przyczynowo, ani objawowo. Zauważając problemy w życiu seksualnym zawsze pierwszym krokiem jest postawienie diagnozy i ustalenie przyczyn - np. hormonalnych, krążeniowych, neurologicznych, urologicznych itp. Na tej dopiero podstawie lekarz może zaproponować odpowiednie leczenie. Nie mniej jednak wielu osobom przyjmowanie suplementów diety... poprawia humor, daje poczucie (choć złudne) troski o własne zdrowie i działa na zasadzie efektu placebo. Minusem jest jednak to, że przyjmowanie suplementów często opóźnia wizytę u lekarza, która mogłaby odpowiednio wcześnie uratować zdrowie i zapobiec większym problemom.

Pozdrawiam!

Jeśli jest brak jakiegoś mikroelementu, to jego uzupełnienie jest korzystne. Należałoby jednak najpierw wykryć ten brak, czyli diagnostyka!
Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie niedoborom jest dobrze zbilansowana dieta.
Słaba jakość nasienia wymaga leczenia specjalistycznego, zajmuje się tym andrologia.
Samoleczenie jest mało efektywną opcją postępowania.
W medycynie seksualnej zastosowanie suplementów jest dość ograniczone. Panuje wśród lekarzy seksuologów opinia, że są to dobre preparaty, ale głównie dla producentów...
Wbrew reklamom nie posiadają one zwykle badań klinicznych.
Dla dobrej pracy organizmu najważniejszy jest zdrowy tryb życia, także uporządkowane życie intymne. Pozdrawiam. JW