Skuteczność tabletek a zmiana w ich stosowaniu

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku cały czas. Niestety w ostatnim czasie byłam na wyjeździe i akurat skończyłam opakowanie i nie miałam możliwości zacząć następnego bo go nie wzięłam. Czy jeżeli zaczęłam brać następne opakowanie tydzień po końcu przerwy (7-dniowej w której jest miesiączka) to jestem chroniona dalej?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!
Pierwszą tabletkę z opakowania powinno się przyjmować w pierwszym dniu cyklu (w dniu wystąpienia miesiączki).
z poważaniem
Michał Kurek