Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po rozpoczęciu blistra w ostatnim dniu miesiączki

Mam pytanie. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne jednak przez śmierć bliskiej osoby nie zaczęłam ich brać w pierwszym dniu miesiączki.. Dopiero w ostatni.. Czy mimo to zaczęły działać ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim istotna jest informacja dokładnie którego dnia cyklu rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek. Jeśli bowiem między 2 a 5 dniem, wystarczy zabezpieczać się dodatkowo przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek. Jeśli jednak pierwszą tabletkę przyjęła Pani później to takiej sytuacji producent nie przewiduje. Dlatego też warto przez pełny cykl stosować dodatkowe metody zabezpieczające.