Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zastosowaniu leków

Witam! Mam dosyć nietypową sytuację. Od ok. 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne - od ok. 4 lat jest to Yasminelle. Staram się pamiętać o braniu pigułek o mniej więcej tej samej porze w odchyłach do godziny czasu. Może z raz zdarzyło mi się zażyć jedną po ok. 10 godz. Na chwilę obecną biorę Debridat oraz z powodu niedokrwistości żelazo i kwas foliowy, a także mam zastrzyki z wit. B12. Raz podczas całego cyklu wzięłam Gripex Max z powodu przeziębienia oraz Smectę w dniu wczorajszym. W czwartek wzięłam ostatnią 21. tabletkę z opakowania. Wczoraj i dzisiaj współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy skuteczność działania antykoncepcji została zachowana? Moje obawy wynikają zapewne z dłuższej przerwy we współżyciu.

Witam serdecznie!
Wymienione preparaty nie osłabiają skuteczności preparatu antykoncepcyjnego. Jeżeli w minionym cyklu nie doszło do zadziałania innych czynników mogących wpłynąć na metabolizm tabletek (picie soku grejpfrutowego, ostre biegunki, wymioty itp.) to nie ma Pani powodów do obaw - antykoncepcja została zachowana. Proszę pamiętać o rozpoczęciu nowego opakowania w wyznaczonym terminie.
Pozdrawiam