Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zażyciu antykoncepcji awaryjnej

Witam, 3 tygodnie temu wzięłam tabletkę 72 po. Natomiast tydzień temu zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zgodnie z zaleceniem (pierwsza tabletka w pierwszy dzień cyklu). Moje pytanie brzmi: od kiedy jestem chroniona przed ciążą przez tabletki antykoncepcyjne. Czy na działanie tabletek ma wpływ wzięta wcześniej tabletka 72 po?

Witam serdecznie! Przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu zapewnia natychmiastową ochronę. Nie ma zatem wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Przyjęcie tabletki alarmowej nie ma wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Zwiększa jedynie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Pozdrawiam