Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych podczas brania antybiotyku

Zażywanie tabletek rozpoczęłam zgodnie z zaleceniami - pierwszego dnia miesiączki. 4 dni później zaczęłam przyjmować antybiotyk, co prawda czytałam ulotkę, jednak jak się teraz okazuje niedokładnie. Antybiotyk ten może zaburzać skuteczność tabletek. Dziś przyjmuję 17 tabletkę antykoncepcyjną oraz 13 tabletkę antybiotyku. Podczas każdego stosunku używaliśmy dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Mimo wszystko mam obawy i jestem zła na swoją nieuwagę. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To dobrze, że zabezpieczała się Pani prezerwatywą. Niestety, istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami mającymi miejsce na krótko przed rozpoczęciem zażywania antybiotyku. Przed kolejnym opakowaniem pigułek proszę wykluczyć ciążę. Brak krwawienia podczas przerwy po obecnym opakowaniu nie musi oznaczać ciąży, ale test ciążowy należy wykonać.

Pozdrawiam!