Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy pominięciu dwóch

W poprzednim opakowaniu pominełam 2 tabletki. stosunku ani przed ani po nie było, wyrzuciłam je i od razu zazyłam trzecią. plamienia nie dostałam, skończyłam opakowanie,miałam 6 dni przerwy (chcialam sobie przesunac wstecz dzien dostawania okresu) dostałam miesiaczke i zaczęłam jak powinnam drugie opakowanie. Jestem w pierwszym tygodniu. Czy teraz mogę miec działanie zaburzone, nawet jak to bylo w poprz opakowaniu ? Mimo ze nie dostalam plamienia moglam dostac owulacje i cykl jest zaburzony ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani w którym tygodniu doszło do pomyłki. Trudno zatem określić, czy jest już Pani ponownie zabezpieczona. Bez względu jednak na to, pominięcie 2 tabletek zdecydowanie może skutkować wystąpieniem owulacji, tj. zmniejszeniem skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Ma Pani zatem dwie możliwości: albo proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który po zebraniu wywiadu odpowie na pytanie czy jest Pani już zabezpieczona, albo ten cykl proszę traktować jeszcze jako niezabezpieczony.