Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych przy wymiotach i biegunce

Witam, od kilku miesięcy zażywam tabletki i mam pytanie. Czy jeśli występują wymioty lub biegunka po kilku godzinach od wzięcia pigułki, to czy skuteczność tabletek jest obniżona? W ulotce jest napisane, że jeśli wystąpią w ciagu 3-4 godz po zażyciu tabletki to może się ona nie wchłonąć, ale mi chodzi o dłuższy okres, kilku-kilkunastu godzin. Czy wtedy jest dalej maksymalne zabezpieczenie? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli wymioty wystąpią powyżej 3-4 godzin od przyjęcia tabletki, jej skuteczność nie powinna być obniżona. Jednak biegunka (zwłaszcza nasilona) nawet po dłuższym czasie od przyjęcia leku może zmniejszać jego skuteczność.