Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych u 20-latki

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Miałam problem jak określić moment kiedy mam przyjąć pierwszą tabletkę, a mój ginekolog stwierdził że to bez różnicy czy wezmę ją pierwszego czy drugiego dnia... w niedzielę popołudniu dostałam lekkiego plamienia, wieczorem już przebijała sie krew. W poniedziałek musiałam już użyć podpaski i o godzinie 16 wzięłam pierwszą tabletkę. Moje pytanie brzmi czy moge być już pewna skuteczności antykoncepcyjnej ?

Lek. Tomasz Budlewski

Uważam, że powinna stosować się Pani do zaleceń lekarza ginekologa. Należy zawsze pamiętać, że nie ma 100% metody antykoncepcyjnej. Pozdrawiam