Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w czasie przyjmowania leków uspokajających

Uprzejmie proszę o pomoc. W wyniku niedopatrzenia przez 3 dni przyjmowałam po 2 tabletki środka uspokajającego Nervomix control, który jak się dzisiaj doczytałam w swoim składzie ma Hyperici herba pulv. 35,0 mg. Przyjmuję od 3 lat tabletki Yasminn. Jak powinnam postąpić w tym przypadku, zastosować przez 7 dni inne metody zabezpieczenia? Czy skuteczność jest obniżona? Czy skuteczność może być obniżona wstecz? Jeśli dzień wcześniej od dnia przyjęcia pierwszej dawki nervomix odbył się stosunek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomiędzy obydwoma preparatami nie zachodzą interakcje. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.