Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym miesiącu stosowania

witam, dzis zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne o nazwie sidretella 20. czy juz od pierwszego dnia jestes zabezpieczna? i czy moge kochac sie bez zadnego innego zabezpieczenia? czy moj mąż moze bez obaw konczyc we mnie ?

Marta Mielniczuk

Witam, skuteczność antykoncepcji jest zależna od dnia w cyklu, którego rozpoczęła Pani przyjmowanie tabletek. Jeśli pierwszego dnia miesiączki, jest Pani zabezpieczona od pierwszego dnia. Jeśli między 2. a 5. dniem miesiączki należy dodatkowo się zabezpieczać przez pierwsze 7 dni. Pozdrawiam