Skuteczność tabletek po miesięcznej przerwie

Witam. Tabletki antykoncepcyjne zażywałam przez 3 miesiące. Z powodu wątpliwości co do skuteczności siódmej tabletki z opakowania (z powodu wymiotów i nie wzięcia kolejnej), zdecydowałam się na wzięcie tabletki "72 godziny po". Ginekolog zalecił mi w takiej sytuacji odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i odczekanie miesiąc na normalny okres (nie ten, który nastąpi tuż po odstawieniu i zażyciu tabletki "72 godziny po", tylko kolejny, który wystąpić miał już za miesiąc). Zaczekałam zatem miesiąc na normalny okres i PIERWSZEGO DNIA krwawienia zażyłam tabletkę antykoncepcyjną. Następnego dnia zażyłam kolejną tabletkę i po 3 godzinach współżyłam z chłopakiem. Czy mogę mieć pewność, że tego dnia byłam już chroniona, skoro po miesięcznej przerwie wzięłam tabletkę pierwszego dnia miesiączki? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, może Pani być pewna działania antykonepyjnego, ponieważ biorąc pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu, postąpiła Pani zgodnie z metodą zalecaną przez producentów tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!