Skuteczność tabletek po ponad 7-dniowej przerwie

Moja sytaucja wygląda następująco: Podczas 7 dni przerwy w braniu tabletek, a dokładnie 3 (sobota) dnia kochaliśmy się z mężem (gdzie wszystko zakończyło się we mnie), później przyjęłam 1 tabletkę (czwartek - w sumie dziewiąty dzień, zaczynając od pierwszego dnia przerwy w braniu tabl.) z nowego opakowania i postanowiłam, że nie będę dalej ich brać ponieważ mąż jedzie na długą delegację i nie ma to sensu. Teraz nie wiem, czy dobrze zrobiłam odstawiając te tabletki, bo czy ta sytuacja nie przyczyni się do tego, że mogę być w ciąży? Proszę o fachową poradę. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Antykoncepcja hormonalna podczas 7-dniowej przerwy jest skuteczna pod warunkiem, że po 7 (nie więcej!) dniach przerwy zostanie rozpoczęte nowe opakowanie tabletek. Istnieje prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę byłoby obecne także wtedy, gdyby rozpoczęła Pani nowe opakowanie po więcej niż 7 dniach przerwy.

Pozdrawiam!