Skuteczność tabletki awaryjnej zażytej w trakcie jajeczkowania

Kłaniam się. Chcę zapytać o działanie tabletek "dzien po". Rozumiem, że tabletka hamuje ewolucję. Co sie dzieje w przypadku przyjęcia takiej tabletki w trakcie jajeczkowania? Kiedy powinno mieć miejsce następne jajeczkowanie i co sie dzieje konkretnie z tym pierwszym zaraz po przyjęciu tabletki? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Ilość hormonów dostarczonych wraz z przyjęciem jest tak duża iż zaburza naturalny cykl, i niestety jest też tak jeżeli dojdzie do zapłodnienia to nie do końca jest pewność iż tabletka zadziała.