Skuteczność testu na płeć dziecka
Witam serdecznie! Jestem w piątym miesiącu ciąży. Od przyjaciółki dowiedziałam się, że istnieje taki test na płeć dziecka. Zakupiłam go, był on firmy gendermaker. Zrobiłam go w 17 tc i wyszedł kolor różowy, czyli na dziewczynkę. Na ile mogę wierzyć w wynik? Czy te testy mogą być wiarygodne? Bardzo bym chciała żeby wynik się sprawdził. Pozdrawiam

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Żelazo w ciąży
Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.
Witam serdecznie! Test na płeć dziecka został zaprojektowany jako zabawa dla rodziców, nie jako test diagnostyczny. Na pewno nie jest on w stanie zastąpić badania USG czy inwazyjnych metod - amniopunkcji. Producent zapewnia swoją niezawodność gwarantując zwrot kosztów w razie fałszywego wyniku. Proszę jednak pamiętać, że tego rodzaju testy zawsze obarczone są marginesem błędu. Nawet domowe testy ciążowe cechują się ok 98% skutecznością, co oznacza, że 2 na 100 da wynik fałszywy. Jeżeli jest Pani w 5 miesiącu ciąży, tzn. że w najbliższych dniach będzie miała Pani tzw. USG połówkowe, w czasie którego będzie można (o ile dziecko będzie się chciało odpowiednio ułożyć) określić płeć dziecka. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!