Skuteczność zabiegu Proshock Ice

Proszę o dokładną specjalistyczna opinię dotyczącą zabiegu kosmetycznego PROSHOCK ICE - czy jest skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej , działa na trwałe ( czy komórki zamrożone giną bezpowrotnie???) Czy to tylko taki zabieg na chwilę i szkoda pieniędzy i czasu na niego ?????Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety zdania co do tego są podzielone. Nie jestem w stanie określić skuteczności tego zabiegu.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

zgodnie z najnowszymi badaniami zabieg jest skuteczny. Pozwala zredukować od 20-25% warstwy tkanki tłuszczowej. W jego trakcie część komórek rzeczywiście umiera na skutek reakcji zapalnej, wywołanej przez niską temperaturę. Czy to na chwilę to zależy od Pani, czy później będzie Pani stosować dietę, która pozwoli Pani utrzymać ten stan.

Pozdrawiam.