Lek na zgagę i jego skuteczność

Dzień dobry, mam problem i szczerze mówiąc nie wiem, gdzie powinienem się z nim zgłosić. Od około trzech miesięcy mam zgagę, która bardzo mnie meczy. Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest najlepszy lek na zgagę. Proszę o pomoc. Próbowałem różnych leków na zgagę i najbardziej skuteczny dla mnie jest Ranigast, ale pomaga mi tylko na chwilę. Proszę o poradę jaki lek na zgagę jest najskuteczniejszy i może być stosowany długotrwale? Czy może powinienem się skonsultować z lekarzem, żeby przepisał mi jakiś lek na zgagę, który jest dostępny tylko na receptę? Proszę o pomoc, bo nie wiem już co mam zrobić, żeby pozbyć się uporczywego problemu. Czy istnieje jakiś lek na zgagę, który pomoże mi na dłuższy czas? Może powinienem zastosować jakiś lek na zgagę w płynie? Czy taka forma jest skuteczniejsza od tabletek? Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Można rozważyć lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (Np. Omeprazol, Pantoprazol). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby rozważyć wszystkie za i przeciw.