Skuteczny środek na rzucenie palenia

Witam Chciałbym zapytać czy - wiadomo, oprócz niesamowitego samozaparcia i silnej woli - jest jakiś >skuteczny< środek, który ułatwi proces rzucania palenia? Głównie objawy fizyczne. Pozdrawiam i dziękuję

Tak na prawdę bez silnej woli rzucenie palenia może się nie powieść. Stosowanie różnego rodzaju środków "wspomagających rzucenie palenia" jest jedynie uzależnianiem się od innej substancji (nie palę papierosów, ale biorę np. tabletki nikotynowe, które stosuję równie często jak papierosy i bez nich czuję się gorzej, zatem przyjmuje je nałogowo). Polecam podjąć próbę rzucenia palenia bez żadnych wspomagaczy - wtedy (z pomocą dużego samozaparcia) będzie Pan miał większe prawdopodobieństwo powodzenia i nie przeniesie swojego nałogu na inną substancję. Powodzenia!

Witam Pana
Jednym z skutecznych sposobów jest zamiana jednego nałogu w drugi, oczywiście nie zaproponuje Panu nic toksycznego ale proszę się zastanowić nad regularnym zajmowaniem się sportem, można zacząć od codziennej 15-minutowej jazdy na rowerze czy o bieganiu. Jak zapewne Pan wie codzienne palenie redukuje napięcie i trzeba znaleźć coś co w równy czy nawet lepszy sposób będzie dla Pana takim reduktorem napięcia. Sposoby są różne, oprócz sportu pozytywny sposób odnosi też aktywność seksualna.
Anna Suligowska