Skutek zbyt dużej dawki hormonów przy stosowaniu tabletek Mercilon

Witam, mam 21 lat i od 1.5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne Mercilon. Ostatnio zrezygnowałam z przerwy między opakowaniami. oczywiście na początku pojawiło się małe plamienie. Jednak w połowie opakowania dostałam okresu, który trwa juz 1,5 tygodnia. Z reguły okres trwa u mnie do 5 dni. czy jest to skutek za dużej dawki hormonów? co to może oznaczać? bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to działanie hormonów. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.