Skutki brania insuliny

Witam! Jestem w 25 tygodniu ciąży bliźniaczej (zapłodnienie metodą in vitro!) i wykryto u mnie cukrzycę ciążową. Jestem na ścisłej diecie (indeks glikemiczny), biorę 2 rodzaje insuliny i 7 razy dziennie mierzę cukier. Martwię się, że insulina może zaszkodzić dzieciom bądz będą nienajedzone. Mam również pytanie. Ja mieszkam w W-wie i mój lekarz chce mnie wysłać do Krakowa, lecz ja boję się, ponieważ wcześniej miałam poronienie zagrażające i muszę dużo leżeć. Czy ta podróż jest konieczna? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Pani dzieciom zaszkodzi przede wszystkim brak insuliny. Gdyby nie miała Pani cukrzycy, insulinę, którą Pani dostarcza przy pomocy pena, wydzielałaby Pani własna trzustka! Oczywiście nadmiar insuliny, powodujący hypoglikemię, może szkodzić zarówno dzieciom jak i Pani, ale jej stosowanie jest konieczne do prawidłowego rozwoju płodów.

Nie napisała Pani w jakim celu lekarz chce Panią wysłać do innego miasta, ani jaki jest Pani aktualny stan, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy podróż jest bezpieczna i konieczna.