Skutki codziennego picia rumianku

Dzień dobry, Jakie są pozytywne skutki codziennego picia rumianku? A może są jakieś negatywne skutki codziennego picia rumianku? Może zażywając pewne leki rumianek w ogóle nie powinien być stosowany? Bardzo mnie interesuje czy są tego typu przeciwwskazania, proszę o informację. Ostatnio miałam bóle brzucha i rumianek bardzo mi pomógł. Do tego stopnia, że zaczęłam go pić codziennie. Czuję się znacznie lepiej i piję rumianek niemal jak herbatę. Proszę o informacje jakie działanie ma rumianek dla naszego zdrowia - zarówno te pozytywne, jak i negatywne i czy można go pić codziennie. Jeżeli nie to co jaki czas można pić rumianek. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Rumianek jest ziołem działającym odprężająco na system nerwowy i układ pokarmowy. Korzystnie wpływa również na mięśnie całego organizmu, umożliwiając ich rozluźnienie. Cierpiącym na zaburzenia trawienne zaleca się picie herbatki rumiankowej, gdyż łagodzi napięcia jamy brzusznej, zwłaszcza bóle żołądka związane z nerwowością, napięciem i stresem.
Rumianek reguluje pracę jelit, znosząc zarówno zaparcia, jak i biegunki. Pomaga w przywracaniu miesiączki, gdy doszło do jej zatrzymania na tle nerwowym. Łagodzi bóle głowy, nerwobóle , bóle reumatyczne.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk