Skutki dopalaczy - co z tym zrobić?

Witam, Mam 17 lat, przez 5 miesięcy regularnie spożywałem dopalacze, tylko proszki. Od ok. 2 miesięcy nic już nie biorę, ale odczuwam skutki takie jak nieregularne bicie serca, słabo się czuję oraz bardzo szybko męczę. Proszę o jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Ci jak najszybszą wizytę u lekarza rodzinnego lub internisty, który zleci Ci odpowiednie badania. Część z substancji psychoaktywnych zawartych w dopalaczach może uszkadzać serce. Nieregularne bicie serca i zmniejszona wydolność fizyczna to niepokojące objawy, które warto skonsultować z lekarzem.

Jeśli przyczyna kardiologiczna zostanie wykluczona, powinieneś skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Opisywane przez Ciebie symptomy mogą być związane z zaburzeniami lękowymi.

Z pozdrowieniami