Skutki nieleczenia hiperprolaktynemii

Czy nie leczona hiperprolaktynemia czynnościowa może być niebezpieczna? Od kilku lat zażywam Asentrę, a przeczytałam, że to ona mogła spowodować wzrost prolaktyny. Miałam także dużo stresu, która mogła na nią wpłynąć. Czy jeśli nie będę brać leków na hiperprolaktynemie przez miesiąc, dopóki lekarz nie przepisze mi innego leku, po którym lepiej będę się czuć coś się stanie? Czy musi być leczona natychmiast?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Asentra może powodować wzrost poziomu prolaktyny. Niestety nie napisała Pani jaki preparat stosuje Pani na hiperprolaktynemię - trudno zatem odpowiedzieć na pytanie czy lek może Pani bezpiecznie odstawić. Przed odstawieniem leku sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem.