Skutki niskiego ciśnienia

Czy jak mam za niskie ciśnienie to czy powinnam iść do lekarza czy wystarczy że poprostu bedę pic kawe,chociaż nie lubie kawy.czy przez niskie ciśnienei moge mieć jakieś choroby,schorzenia?i czy muszę przyjmować jakies leki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszytko zależy od wartości ciśnienia tętniczego. Warto udać się do lekarza. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Bardzo rzadko stosuje się leki na podwyższenie ciśnienia. Należy szukać powodu występowanie niskiego ciśnienia; jednym z nich jest niedostateczne wypełnienie łożyska naczyniowego - to znaczy spożywanie małej ilości płynów - powinno to być minimum 2 litry na dobę. Trzeba pamiętać, że mocna kawa, mocna herbata, alkohol, działają moczopędnie, więc odwadniająco. Powodzenia!