Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych czy ciąża?

Witam serdecznie. Mam 18 lat i przestałam brać tabletki 3 października po kilku miesiącach stosowania, okres dostałam normalnie (tak jak zawsze podczas przerwy) 8 października i trwał 5 dni. Drugi okres po zakończeniu dostałam 5.11 (czyli dokładnie co do dnia), lecz trwał on jedynie 2 dni ( pierwszy był bardzo obfity, drugi w miarę normalny), dziś od samego rana ani kropli i przez te 3 dni doskwierają mi bóle podbrzusza jak i całego brzucha. Nie wiem czy jest to spowodowane odżywianiem się, czy też okresem. Martwi mnie tak krótki okres, poczekam do wieczora, ale wydaje mi się że już się skończył. Czy to normalne? Z góry dziękuje za odpowiedź :)
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, u niektórych pacjentek, pojawiają się zaburzenia miesiączkowania. Dotyczy to zarówno długości cyklu, jak i długości czy charakteru krwawienia.
Taki stan jest dopuszczalny przez pierwsze 6 miesięcy. Jeżeli po tym czasie nic się nie zmieni, należy skontaktować się z ginekologiem.

Pozdrawiam.