Skutki przesuwania zabiegu usunięcia gruczołu Bartholina

witam od 2 lat mam powiększony gruczoł bartholina niestety gdy doszło już do dnia zabiegu nie mogłam mieć go wykonane gdyż byłam 3 tyg po operacji kręgosłupa termin następny mam na 25 marzec 2014 jednak w między czasie tzn 10 stycznia mam kolejną operacje kręgosłupa. Jak długo mogę odwlekać zabieg usunięcia tego gruczołu? czy może dojść do jakiś zakażeń gdy go nie usune?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zmiana nie ma podłoża czynnego procesu zapalnego oraz nie ulega znacznemu powiększeniu to odwleczenie operacji nie powinno mieć żadnych negatywnych skutków. Niemniej jednak należy okresowo kontrolować się u specjalisty ginekologa.