Skutki uboczne korzystania z solarium

Witam. Chciałabym zacząć przez jakiś czas chodzić na solarium, a przy tym nie wyniszczyć aż tak skóry, więc jak bym chodziła raz w tygodniu po 10 minut i bym się mocno nawilżała to czy moja skóra będzie zniszczona i czy będą jakieś efekty opalania ?

Dzień dobry,

Żadne opalanie (czy to na słońcu czy w solarium) nie jest ani zdrowe ani bezpieczne. Lampy solaryjne emitują głównie promienie UVA docierające do głębszych warstw skóry (promieniowanie słoneczne to w dużej części UVB). Uszkadzają włókna kolagenu i elastyny, przesuszają skórę i przyspieszają proces starzenia się. Podczas opalania zwiększamy ryzyko zachorowania na czerniaka. Skutków ubocznych jest zdecydowanie więcej niż korzyści więc proszę sobie przemyśleć czy warto. Dla niektórych jest to ,,tylko" 10 min, dla innych- o 10 min za dużo... W dzisiejszych czasach istnieje wiele innych rozwiązań, które mogą poprawić koloryt skóry nie narażając przy tym naszego zdrowia (balsamy brązujące, opalanie natryskowe itp).

Pozdrawiam serdecznie.