Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych

Witam,

od 12 tygodni biorę lek przeciwdepresyjny 1-0-1, tabl. Od tygodnia mam silne napięcie, lęki,myśli rezygnacyjne, a wcześniej czułam się dobrze. Terapię dopiero zacznę 11 maja. Co mam dalej robić? Dlaczego to znowu wraca mimo leczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam serdecznie.

Pogorszenie samopoczucia w trakcie terapii lekiem przeciwdepresyjnym, z towarzyszącymi myślami rezygnacyjnymi powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym leczenie. Jedną z przyczyn pogorszenia samopoczucia może być zmniejszenie skuteczności lub działania niepożądane leku oraz czynniki natury psychologicznej.

Z pozdrowieniami

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety