Skutki uboczne leków przeciwdepresyjnych

Witam,

od 12 tygodni biorę lek przeciwdepresyjny 1-0-1, tabl. Od tygodnia mam silne napięcie, lęki,myśli rezygnacyjne, a wcześniej czułam się dobrze. Terapię dopiero zacznę 11 maja. Co mam dalej robić? Dlaczego to znowu wraca mimo leczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pogorszenie samopoczucia w trakcie terapii lekiem przeciwdepresyjnym, z towarzyszącymi myślami rezygnacyjnymi powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym leczenie. Jedną z przyczyn pogorszenia samopoczucia może być zmniejszenie skuteczności lub działania niepożądane leku oraz czynniki natury psychologicznej.

Z pozdrowieniami