Skutki uboczne odklejenia plastra antykoncepcyjnego

Witam!

Od soboty zaczęłam stosowanie plastrów Evra. Jest to pierwsza antykoncepcja hormonalna jaką zastosowałam. Niestety źle się czuję i planuję przerwać, gdyż ze względu na problemy ze zdrowiem lekarz zalecił dokładną obserwację. Nie chcę ryzykować i chciałabym przerwać stosowanie. Zwykle miałam bardzo obfite okresy. Dziś jest 2 dzień a okres jest mało obfity, mam wrażenie, że się kończy. Czy będą jakieś konsekwencje jeśli odkleję plaster? Czym grozi nagle przerwanie? Jakie mogą być konsekwencje? Czy okres zacznie się od początku? Bardzo boję się tych efektów ubocznych po nagłym zerwaniu plastra, a na ulotce nie mogę znaleźć informacji.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To, że miesiączka jest mniej obfita niż zwykle, związane jest zapewne z działaniem hormonów uwalnianych z plastra. Po odklejeniu go, może się pojawić w ciągu kilku dni krwawienie z odstawienia. Następnie Pani jajniki wznawiać będą swoją regularną czynność. Trudno przewidzieć, kiedy dokładnie wystąpi owulacja i miesiączka. Nie powinny jednak wystąpić żadne istotne problemy związane z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie!