Skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam pytanie dotyczy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmuje je od kilku lat, jednak chciałabym już przerwać, pytanie tylko w jaki sposób zrobić to najlepiej? Właśnie mam krwawienie z odstawienia, a od 18.02powinnam zacząć Nowe opakowanie. 1.03mam wizytę u ginekologa. Czy lepiej poczekać na wizytę i po niej zakończyć branie tabletek czy spokojnie mogę zrobić to przed wizytą? Co zrobić by powrócić do dawnej wagi sprzed terapii pigulkami? Jakie mogą być skutki uboczne? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani przerwać przyjmowanie tabletek wraz z końcem opakowania. Jeśli przybrała Pani na wadze w zwiazku z przyjmowaniem antykoncepcji, po odstawieniu moze Pani stracić część dodatkowych kilogramów. Nad resztą nadwagi pomogą tradycujne sposoby, zdrowe odżywianie oraz wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam