Skutki uboczne po przerwie w stosowaniu Parogen

Od ponad roku biorę parogen . W ostatnim czasie ze względów finansowych musiałem go odstawić na dwa tygodnie. Od dwóch dni biorę go ponownie w dawce 20mg i jakoś dziwnie się czuje tzn mam mdłości, pocę się i trochę mi nastrój się obniżył. Czy to mogą być skutki uboczne? Czy one się będą pojawiać za każdym razem po dłuższym nie braniu tego leku?

Dzień dobry!
Każdą zmianę w dawkowaniu czy przyjmowaniu leku warto skonsultować z lekarzem. Wiele z leków psychiatrycznych należy odstawiać, a następnie wprowadzać stopniowo, aby uniknąć działań niepożądanych. Jeśli ze względu na warunki finansowe nie jest Pan w stanie kontynuować kuracji również warto wspomnieć o tym psychiatrze, będzie miał możliwość zaproponować Panu alternatywę.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Nie pisze Pan czy wznowienie zażywania leku zostało skonsultowane z lekarzem. Generalnie wszystkie leki psychiatryczne powinny być stosowane właśnie pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego. Jak również ich odstawianie też powinno być konsultowane. Często leki należy odstawiać powoli, zmniejszając dawkę. Na rynku istnieje wiele specyfików o tym samym działaniu, a różnych cenach. Dlatego zawsze proszę dzielić się z lekarzem swoimi wątpliwościami (np. dotyczącymi kosztów leczenia) oraz dolegliwościami (które odczuwa Pan teraz).

Pozdrawiam serdecznie.