Skutki uboczne podczas kuracji Izodermem

Witam. Aktualnie jestem w trakcie kuracji lekiem izoderm (pochodna izoteku). Przyjmuje ten lek od 2 miesięcy (kolejne 2 jeszcze przede mną). Lista możliwych skutków uboczych na ulotce jest dość długa. Zauważyłem wysuszenie ust i wzmożone wypadanie włosów (nawet takich wyglądających na mocne, na końcu mają taki biały osad i wyglądają tak jakby przy cebulce były cieńsze i bez koloru). Czy to prawda, że wypadanie może nie ustać po zakończeniu przyjmowania leku? Jak temu przeciwdziałać? Pozdrawiam

Dzień dobry, wypadanie włosów po zakończeniu kuracji izotretynoiną powinno ustąpić maksymalnie po 3 miesiącach.

Pozdrawiam
Alicja Adaszewska
Klinika Ars Estetica