Skutki uboczne przy przedawkowaniu wapnia w tabletkach

Witam Jakie są skutki uboczne przy pzedawkowaniu wapna w tabletkach Vitrumcalcium?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy nadmiaru wapnia w organizmie nie są charakterystyczne i mogą występować ze strony wielu układów i narządów. Im wyższe jest stężenie wapnia we krwi, tym objawy są bardziej nasilone i zróżnicowane. Początkowo występują trudności z koncentracją, depresja, zmniejszenie napięcia mięśniowego, a także bóle kostne, zaparcia oraz częste oddawanie moczu.