Skutki uboczne przyjmowania Citalu

Cierpię na bezsenność wywołaną lękami. Przez tydzień (od wtorku) przyjmowałam na noc dawkę 20 mg (jedna tabletka) Citalu. Pojawiły się poważne skutki uboczne, jak drżenie mięśni, silne poty, mdłości i odruch wymiotny, nierówne bicie serca, pobudzenie i bezsenność. Wczoraj zmniejszyłam dawkę do połowy tabletki, jednak problem nie zniknął. Czy powinnam przerwać stosowanie leku? Nie mam możliwości kontaktu z lekarzem prowadzącym leczenie.

Aleksander Ropielewski

W takiej sytuacji sugeruję odstawienie leku i kontakt z innym lekarzem.