Skutki uboczne seksu analnego

Seks analny i jego skutki uboczne?

Witam. Do najczęstszych skutków ubocznych należą mechaniczne urazy i otarcia naskórka. Oczywiście istnieje również ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Pierwszy raz jest trudny i wymaga dobrego przygotowania. Większość osób musi nauczyć się jak kochać się analnie, a stosunek bez przygotowania może nie być przyjemny. Pierwszy raz kochając się analnie trzeba nauczyć się nowych rzeczy, potem jednak jest już coraz przyjemniej! Istnieje wiele mitów które sprawiają, że pomimo, że seks analny jest kuszący, to jednak obawy i fałszywe przesądy sprawiają, że tak wiele osób nie decyduje się spróbować. Ból oraz higiena – to jedne z problemów, które najczęściej mogą zniechęcać. Należy jednak pamiętać, że właściwe przygotowanie sprawi, że żadne problemy nie pojawią się, a sam stosunek będzie higieniczny oraz niezwykle pobudzający i przyjemny. Każdy kontakt z osobą której przeszłości nie znamy wiąże się z ryzykiem infekcji, dotyczy to również jeśli kochacie się bez zabezpieczenia analnie.