Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne skrócenia 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Czy skrócenie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych może wiązać sie z jakimiś przykrymi zaburzeniami hormonalnymi? Mam na myśli jakies skutki uboczne? i co wtedy z okresem, czy jest szansa że skończy się wcześniej?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki Stażysta/Rezydent, Łęczna
82 poziom zaufania

Witam!
Jednorazowe skrócenie przerwy w przyjmowaniu tabletek nie powinno nieść za sobą negatywnych skutków. W przypadku rozpoczęcia nowego opakowania krwawienie powinno ustać. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
umów wizytę 0
Strefa Kobiety