Skutki uboczne sterylizacji u 32-latki

Mam 32 Lata i nie bylam nigdy w Ciazy i nie planuje dzieci w przyszlosci,uzywam tabletki antykoncepcyjnych ale chcialabym Poddac sie Sterylizacji.Chcialam dowiedziec sie o skutkach ubocznych ktore moga wystapic po zabiegu i czy to jest Bezpieczne i jest to dobry pomysl jesli jestes pewna ze nie chce mies dzieci.Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zabieg podwiązania jajowodów (sterylizacji) jest w Polsce zabiegiem nielegalnym i nie może być wykonywany przez lekarzy.