Skutki uboczne stosowania kreatyny

Witam, czy w wieku 16 kat zażycie kreatyny może mieć skutki uboczne ? Jeśli tak to jakie ? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Brak jest badań okreslających skutki zażywania suplementów przez nieletnich. Kreatyna jest stosunkowo bezpieczna, ale do 18 r. ż. nie jest zalecana, może spowodować odwodnienie organizmu.

Nie należy w wieku 16 lat stosowac kreatyny chyba, że jest Pan sportowcem wyczynowym trenującym kilka razy dziennie. A kreatyna jak każdy suplement może mieć skutki uboczne, u młodej osoby jest większe prawdopodbieństwo ich wystąpienia.