Skutki uboczne stosowania leków na Parkinsona

Leczę się na Parkinsona: lekarstwa: - sinemet CR200/50 - 1/2x4,segan 5mg-1x2, Prononoran 50 mg-1x3. nastąpiła zmiana sinemet CR200/50 nie można dzielic na pół, i tak nakom mite 1+1+0 i na noc 1 sinemet, Zła tolerancja nakom mite i powrót do sinemet 1+1+1. I tu problem - po zastosowawniu tabletek o 15,00 po ok, 2 godz, ból głowy i cisnienie i puls 1 dzień 180/117, 60: 2 dzień 167/106, 96: 3 dnia199/130, 71. Wczesniej miałam niskie i b, niskie ciśn, od 2-3 m-cy cisnienie w normie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wartości ciśnienia wymagają zastosowania leków hipotensyjnych oraz być może modyfikacji leczenia przeciwparkinsonowskiego. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym, który wdroży właściwe postępowanie.