Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki uboczne stosowania leków Omsal i Penester

Urolog zalecił Omsal i Penester.(PSA od 2,2 do 3,8) Odczuwam skutki uboczne (zawroty głowy) 1)z którego leku nie wolno mi zrezygnować, 2)czy któryś z nich mogę brać nieregularnie robiąc okresowe przerwy lub zażywać co drugi dzień wspomagając leczenie np „Dynią i Cynkiem”, herbatką z wierzbownicy czy raczej takie postępowanie należałoby wykluczyć jako szkodliwe. 3)Jeśli efektem takiego postępowania byłaby tylko mniejsza skuteczność leczenia a nie szkodliwość byłbym skłonny tak postępować.
MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

W pierwszej kolejności zmniejsza się dawki leku, a w dalszej rozważa odstawienie. W pierwszych dniach mogą wystąpić objawy niepożądane, które mogą ustąpić. Trudno mi powiedzieć czy z któregoś leku można w Pana wypadku zrezygnować. opisane przez Pana inne suplementy diety mogą być pomocne jednak nie zastąpią leku. Podsumowując sugeruję kontakt z lekarzem i wspólne podjęcie decyzji.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety